MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Pořady pro školy

Městské Tylovo divadlo Kutné Hoře

Divadlo Věž, Brno

 

PŘEDSTAVENÍ PRO MŠ a I. STUPEŇ ZŠ

 

Délka představení 60 minut

Podstatnou část programu tvoří písničky od skladatelů Jaroslava Uhlíře, Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka. Celý příběh se odehrává v kouzelném televizním studiu, ve kterém se „na obrazovce“ vystřídá velká spousta barvitých postav, z nichž každá má svůj vlastní pořad. Uvidíte například mouchu Tse Tse, detektiva Čmuchala, žabáka Freda, broučka Potemníčka, robota Rudyho, Čili Papričáka nebo Pepíka Superbouchače. Scéna je doplněna obrázkovými motivy, od výtvarnice Evy Peřinové.

 

Hrají: Kateřina Sikorová a Vlastimil Strubl / Namluvené role: Kateřina Sikorová, Vlastimil Strubl, Josef Křupka a Fridolína Miláčková

{VÍCE}
Pondělí, 23.4.2018  V  10:00 HOD. VSTUPNÉ 50
Wiliam Shakespeare

Hoffmannovo divadlo, Uherské Hradiště

 

 

PŘEDSTAVENÍ PRO SŠ a SOU

 

 

Představení 70 minut

 

Žádná jiná Shakespearova komedie v sobě nemá tolik kouzel, humoru, hudby a scénických efektů jako právě Sen noci svatojánské.  Se slunovratem a s příchodem léta se oslavovala kouzla, magie a dokonce i šílenství. Ve hře proto sehrávají velkou úlohu nadpřirozené síly. V nočním lese se stírá hranice mezi skutečností a iluzí, sny milenců prostupuje magie, očarováni jsou i řemeslníci, kteří v lese zkoušejí svou divadelní hru na svatbu vévody Thesea a královny Amazonek Hippolyty.

V našem představení je všechna tajemnost, veselost a pohádkovost podtržena srozumitelnou úpravou veršů i délkou, která bude určitě milá dnešnímu divákovi.

 

Hrají: Petr Hoffmann, Marie Kusáková, Radim Bánovský, Niky Hauerlandová, Jana Venosová, Radim Černoch, Marie Hnilicová, Karel Hoffman

{VÍCE}
Čtvrtek, 26.4.2018  V  10:00 HOD. VSTUPNÉ 60
Karel May

Divadlo scéna, Zlín

 

PŘEDSTAVENÍ PRO II. STUPEŇ ZŠ

 

Středa 2. května 2018 v 10.00 hodin

Vstupné 60 Kč, délka představení 75 minut

 

Vinnetou, ušlechtilý syn náčelníka kmene Apačů. Jeho jméno žilo v každém stanu, v každé chatě, u každého táborového ohně. Byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. A kde se objevil on, nemohl chybět ani Old Shatterhand, drtící ruka. Jejich přátelství se stalo legendárním, avšak nebylo tomu od začátku tak. Naskočte na koně. Pohodlně se usaďte v sedle, cesta za přátelstvím a hrdinstvím může začít. Budete se smát, ale i dojímat. Budete bojovat, ale i utíkat. Budete tančit kolem ohně, ale i vykopete válečnou sekyru. Prostě a jednoduše zažijete neopakovatelné.

 

Hrají: Jan Janča, Leoš Peteráč, Vilém Čapek, Lukáš Borik, Dalibor Dufek, Miroslav Černý, Hana Mrázková

{VÍCE}
Středa, 2.5.2018  V  10:00 HOD. VSTUPNÉ 60
Zpět »