Královny

Park pod Vlašským dvorem
18. 08. 2021 | Středa | 20:00 | VSTUPNÉ 400 Kč

Michaela Doležalová, Roman Vencl

VIP ART COMPANY

Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se v pokoji sejdou, by se za normálních okolností nemohly nikdy setkat, nebýt havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel. Každá z hrdinek má odlišný problém, přesto však mají cosi společného – všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem – naučit se žít své nové životy. Johana (40) je po autohavárii, podrobila se operaci nohy a došlo ke komplikacím. Lázně jsou její poslední možnost záchrany, jinak hrozí, že o nohu přijde. Zita (60) má zase problémy s nervy a v lázních je kvůli duševní očistě. Mladá slečna Eliška (25) přišla v nedávné době o zrak a učí se s tímto handicapem žít.

Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde naprosto jinde, přesto spolu musí strávit relativně dlouhou dobu.
A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky.
Královny jsou komedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.

Hrají: Vilma Cibulková, Jana Boušková, Karolína Půčková

Režie: Petr Svojtka

Přibližná délka představení: 2 hodiny (s přestávkou)

Akce se koná v parku pod Vlašským dvorem.

V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá do budovy Městského Tylova divadla.

 

Vstupenky
Zpět »