MANIFEST

19. 09. 2024 | Čtvrtek | 18:30 | VSTUPNÉ 250 Kč

Městské divadlo Žilina

Autorský projekt Manifest je o dospívajících mladých lidech, kteří se stále více ocitají v izolaci a jsou vystaveni osamělosti. Zároveň mají přirozenou potřebu se identifikovat, touhu někam patřit, a tato touha je může vést k radikalizaci a extrémním činům.
V našem okolí se v poslední době stále častěji skloňují pojmy jako radikalizace a extremismus. Stále častěji se objevují mladí lidé – osamělí střelci –, kteří cítí potřebu vzít odpovědnost do vlastních rukou a páchat násilné trestné činy. Za každým příběhem je cítit velká osamělost a špatný psychický stav mladých lidí.
Potřebují se začlenit do komunity a pak často propadají demagogii extremistických skupin. Zradikalizovaní mladí lidé se scházejí na různých uzavřených internetových platformách, kde hovoří o své frustraci ze systému.
Nevidí, že by společnost, škola, rodina nebo systém mohly reagovat a řešit jejich problémy. Jejich cílem je společnost varovat nebo pokárat a poukázat na to, co se ještě musí stát, abychom se jako společnost „posunuli dál“ – podle jejich zvráceného vidění světa.
Výchozími zdroji pro text inscenace byly autentické manifesty či deníky radikálů a eseje, úvahy či citace ze slovenských výzkumů, které napsali mladí lidé, teenageři do 21 let.

Text: Daniela Brezániová, Pavol Viecha a kolektiv
Dramaturgie: Daniela Brezániová
Scéna, světelný design, projekce: Ján Ptačin
Kostýmy: Terézia Kosová
Hudba: Andrej Majerčík
Režie: Pavol Viecha
Hrají: Natália Fašánková, Adam Herich, Michal Koleják, Iveta Pagáčová, Sebastián Putorík / Jakub Mrázik

Vstupné: 250 Kč
Délka představení: 75 minut

Na tuto akci se neuplatňují slevy ZTP ani ZTP/P

POŘÁDÁ DIVADLO X10 V RÁMCI DIVADELNÍHO FESTIVALU KUTNÁ HORA.

Vstupenky
Zpět »